“Eczacılarımız en önemli sağlık danışmanlarındandır”

Yazdır / Tarih: 2022-05-15
“Eczacılarımız en önemli sağlık danışmanlarındandır”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla ilçe de bulunan eczacılara ziyaret gerçekleştirdi.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla ilçe de bulunan eczacılara ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Oral, hem vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini sundu, hem de Eczacıların Gününü kutlayarak çiçek hediye etti.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Beraberinde AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve AK Parti Altınova İlçe Başkan Yardımcısı Metin Bülbül ile birlikte ilçedeki tüm eczaneleri ziyaret ederek, Eczacılar Gününü kutladı.

Salgın sürecinde zor şartlar altında çalışan eczacılar ile sohbet eden Başkan Oral, “Eczacılarımız; hastanın eğitiminde, ilaç danışmanlığında, ilaçların hazırlanmasında, vatandaşlarımızın en yakın sağlık danışmanlarından biridir. Amaçları sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak olan sağlık sektörünün güzide üyeleri eczacılarımız, vatandaşlarımıza gece gündüz demeden yardımcı olup onları bilgilendirerek görevlerini yerine getirmektedirler” dedi.

Diğer Haberler