Hersek Lagünü’nün özel konukları

Yalova Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ve Yalova Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Altınova Hersek Bölgesini gezerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

İlk olarak Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi’ni gezen özel konuklar daha sonra Hersek Lagününde flamingoları izleyip, göl kenarında piknik yaptılar. Gazi ve şehit yakınlarının son durağı ise Altınova Belediye binası oldu.

İLK DURAK HERSEK CAMİİ

Yalova Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ve Yalova Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Altınova’da ilk durakları Hersekzade Ahmet Paşa külliyesi oldu. Hersekzade Ahmet Paşa’nın mezarında dua eden dernek üyelerine, Altınova Belediyesi Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Sorumlusu Hakan Beykoz tarafından bilgi verildi.

FİLAMİNGOLARI İZLEDİLER

Ardında Hersek lagünü Gölü’ne geçen dernek üyeleri, burada başta flamingolar olmak üzere göldeki kuşları izleme imkanı buldular. Altınova Belediyesi Kuş gözlemcisi Fatih Bülbül, dernek üyelerine Hersek Lagün Gölü ve gölde yer alan kuşlar hakkında bilgi verdi.

Kuş gözleminin ardından ilçe protokolü ve dernek üyeleri piknikte bir araya geldi. Pikniğe Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Altınova Belediye Başkanı dr. Metin Oral, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Mesut Aslan, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman ve daire amirleri katıldı.

BELEDİYEYE ZİYARET

Yalova Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ve Yalova Muharip Gaziler Derneği üyeleri, son olarak Altınova Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Dernek üyelerine binayı gezdiren Başkan Oral, misafirlerine belediye binasının kafeteryasında çay ikram etti. Altınova Kaymakamı Zafer Engin’in yer aldığı ziyarette; Yalova Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Ürkmez ve Yalova Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şakir Güner, Kaymakam Engin ve Başkan Oral’a teşekkür ettiler.


24.10.2017 17:11:24 _373