Başbakan Yardımcısı Işık, Hersek’i karış karış gezdi

Başbakan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Tavşanlı Beldesindeki toplu açılış töreni öncesi Altınova İlçesi’ni ziyaret ederek Hersek Bölgesinde incelemelerde bulundu.

 

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Altınova’da; Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Altınova Belediye Başkanı Metin Ora, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar tarafından çiçeklerle karşılandı.

İLK ZİYARET KÜLLİYEYE

İlk olarak Hersekzade Ahmet Paşa Külliyesi’ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Işık, buarada Hersek Mahalle Muhtarı Vedat Gencabay, Altınova Hersekliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Başbakan Yardımcısı Işık’a burada Osmangazi Köprüsü ve 'Hersek Lagünü' temalı bir tablo hediye edildi. Ardından Hersekzade Ahmet Paşa’nın mezarını da ziyaret eden Işık ve beraberindekiler öğle namazını da tarihi Hersekzade Ahmet Paşa Camii'nde kıldı.

BAKANLI DÖNEMİNDE DEVREDİLMİŞTİ

Bakan Işık daha sonra Milli Savunma Bakanlığı döneminde TSK’dan Altınova Belediyesi’ne devredilen 1041 hektarlık alanda inceleme gezisinde bulundu. Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin tarafından alanda yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi alan Başbakan Yardımcısı Işık, “Bu bölge atıldı. Metin Başkanımız gelip buranın halka açılması talebini bize iletti. Araştırdık ve gereğini yaptık. Artık burası vatandaşlarımızın emrinde. Metin Başkanımı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Seneye inşallah vatandaşlarımız burada denize girecek” dedi.

Altınova ilçesinde hizmete giren halk plajını da gezen Başbakan Yardımcısı Işık, daha sonra toplu açılış törenine katılmak üzere Tavşanlı beldesine gitti.


24.10.2017 16:57:16 _390