Başkan’a Hersek bilgilendirmesi

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Hersek Bölgesinde yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilecek olan projeler hakkında Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’dan bilgi aldı.

Hersek Bölgesinin önemin değinen İl Başkanı Öztabak, “Birçok tarihi mirası barındıran Hersek Mahallesi’nde yapılacak olan tüm çalışmalara her türlü destek verilecektir” dedi.

“KUŞ TÜRÜ ARTTI”

Hersek Lagününe bu yıl flamingoların zamanından önce gelmeye başladığını ifade ederek, “Bu bizim açımızdan sevindirici bir durum. Kuş gözlem kulemizin birisinin inşası devam ediyor. Eylül Ekim gibi vatandaşlarımız kuş gözlem kulesinden flamingo ve diğer kuş türünü izleme imkanı bulacak. Son sayımlara göre gölümüzde 202 kuş tür tespit edildi. Geçen yıl son olarak bu sayı 194 idi” dedi.

“EN ÖNEMLİ PROJE”

Hersek Lagünü’nde yapılacak olanAromatik Tıbbi Bitki Ve Botanik Bahçesi Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Oral, “bu proje bölgedeki en önemli çalışmamız olacak. Bu proje alanında ülkemizin sayılı çalışmalarından olacak. Projeye göre; Hersek Lagünü kenarına Aromatik Tıbbî Bitki Bahçesi, Botanik Bahçesi, Biyo Çeşitlilik Bahçesi, Sucul Bitkiler Bahçesi, eğitim atölyeleri ile bunların satışı için yer yapılacak” diye konuştu.

“EKİP İŞİ”

Tüm çalışmaların bir ekip işi olduğunu vurgulayan Başkan oral, “Başta Hükümetimizin tüm birimleri olmak üzere, bizlere her konuda destek veren şahsınızda İl yönetimimize, Milletvekilimize, ilçe başkanımız ve yönetimine ve özverili çalışmalar gerçekleştiren belediye personelimize teşekkür ederim” dedi.


24.8.2017 13:41:04 _393