Önemli kararlar oy birliğiyle alındı

Altınova Belediye Meclisi, Temmuz ayında tatil olacağından olağanüstü toplanarak gündem maddeleri ele alındı. Maddeler oy birliğiyle meclisten geçti.

 

Meclis’te; nikah cüzdanı bedelleri, iş yerlerinin görsek kirliliğe karşı durumu, yeni hafriyat döküm alanı ve M Plakası ihalesi gibi konular ele alındı.

EKSİKSİZ KATILIM

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısı eksiksiz gerçekleştirildi. Meclis Üyeleri; Fevzi Arıcı, Hasan Karabacak, Birol Bayram, Bilal Ok, Mustafa Sarıgül, Ali Saruhan, Ali Koçal, Kenan Aykalkan ve Muharrem Akdemir gündem maddeleri üzerinde çalışırken, komisyon kararları da toplantıda ele alındı.

NİKAH CÜZDANI BEDELLERİ

Mecliste, 2017 yılı gelir tarifelerindeki bazı harçların revize edildi. Evlenme Dosyası bedel karşılığı verilirken, hafta içi belediyede kıyılacak nikahlar için 100 TL., Yabancı Uyruklular için Nikah Cüzdanı Bedeli bin 500 TL., belediye dışında hafta sonu salon veya evlerde yapılacak olan Nikahlar için 300 TL. Nikah Cüzdanı Bedeli alınacak. Ülkemizde ikamet eden sığınmacılar için Nikah Cüzdan Bedeli ücretsiz olacak.

GÖRSEL KİRLİLİĞE GEÇİT YOK

Tamirhane, atık toplama ve şehir estetiğine uygun olmayıp görsel kirlilik yaratan işyerlerinin, 31 Aralık 2017 tarihine kadar ilçe merkezi dışında bulacakların yere taşınmasına, taşınmayanların işyeri ve kötü görüntünün tamamen kapatılacak şekilde önlem alarak faaliyetine devam etmesine; Meclis’te yapılan açık oylama sonucu oybirliği ile karar verildi.


7.7.2017 11:43:07 _964