Kültürler 11. Kez buluşacak

Altınova Belediyesi 11. Kültürler Buluşması, 28-29-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.


Somut ve Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması kapsamında Altınova Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Kültürler Buluşması, 28-29-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

ÜNLÜ İSİMLER SAHNE ALACAK
Altınova Belediyesi Bayraktepe Mesire Alanı’nda gerçekleştirilecek olan festivale kapsamında Kutsi, Latif Doğan, İlyas Yalçıntaş ve Salih Yılmaz verecekleri konserle vatandaşlarla buluşacak.

Festival kapsamında Osmanlı’nın devletleştiği Hersek’te bir program düzenlenecek. Programda geçmişlerimiz için mevlit de okunacak.

SÜNNET ŞÖLENİ 3. GÜN

Kültürler Buluşması kapsamında her yıl gerçekleştirilen Sünnet Şöleni bu yıl da devam edecek. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen vatandaşların Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği’ne kayıtlarını yaptırması gerekiyor. Sünnet Şöleni 30 Temmuz Pazar Günü gerçekleştirilecek.

HUMMALI ÇALIŞMA

Altınova’da yer alan tüm etnik grupların ve kardeş belediyelerin katılacağı festival için Bayraktepe Mesire Alanı’nda 150 metre karelik sahne kullanılacak. Altınova Belediyesi Fen İşleri Amirliği’ne bağlı ekipler, festivalin kusursuz bir şekilde tamamlanması için çalışmalara başlıyor.


29.6.2017 16:44:14 _1069