Yaz Kur’an Kurslarına yoğun ilgi

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin yaz tatiline girmesinin ardından yaz Kur’an kursları start aldı.


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen, Kur’an kurslarında her yaş grubundan öğrenciler, yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim görüyor. Kurslar, 26 Ağustos’ta bitecek.

“KÜÇÜK YAŞTA BAŞLANMALI”

Nesillerin iyi yetişmesini sağlamak için onları, Kuran'la bağını koparmayan, hayatını Kuran'la şekillendiren nesiller olarak yetiştirmek gerektiğini dile getiren d.n görevlileri, "Çocuklarımıza Kuran okumayı öğretmeliyiz ki onlar Kuran'la bağlarını koparmasınlar.  Kuran'ı okuyan, onu kendine rehber edinen ve Kuran'a sımsıkı sarılan evlatlarımız kimliğini ve kişiliğini kaybetmez.  Kuran eğitimine, Kuranla beraber ibadetlerini ve inancını öğretmeye ne kadar küçük yaşta başlarsak o kadar sağlam kişilikli, milletin birlik ve beraberliğine sahip çıkan nesiller yetiştiririz. Cami cemaatinden de istirhamımız vatan ve milletine sahip çıkacak  güzel ahlak sahibi nesillerin yetişmesi için camiye gelen çocuklarımıza karşı oldukça hoşgörülü olalım, onları camiden koparmayalım" ifadelerini kullandılar.


29.6.2017 16:39:50 _919