Camiler bayrama hazır

Altınova Belediyesi tarafından ilçedeki camilerde Ramazan Bayramı temizliği yapılıyor.

 

Ramazan ayı öncesinde ilçe genelindeki tüm camilerin temizliğini yapan Altınova Belediyesi, Bayram hazırlıklarını da hızlandırdı. Buharla yıkanan cami halıları mikroorganizmalardan da arındırılıyor.

ÖZEL ARAÇ VE TEKNİKLE TEMİZLİK

Altınova Belediyesi, Ramazan Ayı nedeniyle ilçedeki tüm camilerde temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Camilerin dış temizliği, bahçe düzenlemesi ve iç temizliğini gerçekleştiren Altınova Belediyesi Fen işleri Amirliği’ne bağlı ekipler, titiz bir çalışma gerçekleştiriyor. Özel araçların ve tekniklerin kullanıldığı temizlik çalışmalar vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

SADECE RAMAZAN’DA DEĞİL

İlçede bulunan camilerin bakım ve temizlik çalışmalarının sadece Ramazan Ayına yönelik bir uygulama olmadığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Biz ilçemizdeki tüm camileri temizliklerini diğer aylarda da periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. Bu konuda oldukça hassasız” diye konuştu.

ORAL’A TEŞEKKÜR

Cami görevlileri de yaptıkları açıklamada Başkan Oral ve cami hizmetlerinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Altınova Belediyesi’nin bu hizmetini takdirle karşılıyoruz. Camilere sadece temizlik hizmeti verilmiyor, çevre düzenlemeleri başta olmak üzere camilerimizin her türlü ihtiyaçlarını belediye karşılıyor. Böylesine hayırlı hizmetler için ne kadar teşekkür etsek azdır” dediler.


23.6.2017 16:12:54 _870