Altınova’da tarihi gün

Altınova Belediye Hizmet Binasının açılışı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından gerçekleştirildi.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve belediye personelini çalışmalarından dolayı kutlayan Bakan Soylu, “Bu binanın birçok özelliğinin olduğunu öğrendim. En önemlisi enerjisinin önemli bir bölümünün kendisinin yapacak olması. Tasarruf dönemindeyiz. Bu binada vatandaşımıza bürokrasisiz hayırlı hizmetler vereceğinize inancım tamdır” dedi.

TEŞEKKÜR

Altıonova’nın son 15 yılda önemli hizmetler aldığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlçemiz MOBESE Sistemine geçiyor. Sayın Bakanımıza bu konudaki desteği çok büyük. Sayın Bakanımız bize her türlü desteği sağolsun veriyor. Bizi hiç boş çevirmiyor. Binamızın yapımı konusunda da kendisinden önemli destekler aldık. Biz bakanımıza ilçe halkımız adına teşekkür ediyoruz. Allah kendisine güç kuvvet versin. Hükümetimize, milletvekilimize, il Başkanımıza teşekkür ederim”1 dedi.

GENİŞ KATILIM

Altınova Belediye Hizmet Binasının açılışına Bakan Soylu’nun yanı sıra; Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe, Yalova Valisi Tuba Yılmaz, Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Trabzon Milletvekili Salih Cora, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Yalova ve Kocaeli İl Protokolü, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“AY YILDIZLI DAMGA”

Geçen gün İstanbul'da Savunma Sanayi Fuarı'na katıldığını anımsatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti: “O bizim mühendislerimizin, o evlatlarımızın yaptıklarını teker teker görmenizi isterdim. Bir taraftan üzerinde ay yıldızlı damganın olduğu insansız hava uçağı... Ne günlerden geldiğimizi biliyoruz. Bu ülkede terörle mücadele etmek için insansız hava uçaklarını İsrail'den Heron aldığımız günleri hatırlıyoruz. Terörün en mücadeleli zamanı içerisinde bozuldu, geri gönderdik 'Tamir edin geri getirin.' diye. Bize vermedikleri günleri biliyoruz ama bugün eski Türkiye değil. Bugün Allah'a şükürler olsun bizim evlatlarımız, mühendislerimiz, gençlerimiz kendi insansız hava uçaklarını üretiyor. Kimseye de ihtiyaç duymuyoruz."  

“MORALLER ÜST DÜZEYDE”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  güvenlik güçlerinin moralinin en üst düzeyde olduğunu, jandarma, polis, asker ile korucuların birlik ve beraberlik içinde ortaya büyük bir mücadele ortaya koyduğunu belirtti.

Türkiye genelinde dün Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlükleri ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa 10 bin polisle "Huzurlu Sokaklar" operasyonu gerçekleştirdiklerine dikkati çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları ifade etti: "Ramazan öncesi birileri tarafından koordine edilen dilencilere yönelik bir operasyondu bu. 2 bin 11 dilenciyi arkadaşlarımız topladılar. Biz kendi insanımıza bakabilme kabiliyetine sahibiz. Birtakım şebekeler bunları ellerine geçiriyor, dilendiriyor ve bizim o gönlümüzün yumuşaklığından istifade ederek onlardan ekonomik rant elde ediyorlar. 2 bin 11 kişinin 156'sı Suriyeliydi. Onları topladık gereğini yerine getiriyoruz. Ama diğerleri de maalesef böyle bir şey türedi, Suriyeli görünümünde dilencilik yaptırmaya çalışıyorlar. Yani Suriyeliymiş gibi. Bunların da gereğini yerine getiren arkadaşlarımız bir şekilde operasyonu gerçekleştiriyorlar."

“DAĞLAR TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİNDİR”

Güvenlik güçlerinin, teröristlerin sığınaklarını etkisiz hale getirdiğini anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle konuştu: 

"Yaklaşık 30 gündür nerede, Şırnak'ta, Kato Dağı'nda, İncebel'de korucularımız, polis özel harekatımız, jandarma özel harekatımız, askerlerimiz hep birlikte bir mücadele ortaya koyuyorlar. Geçen hafta oradaydım. 53 mağaraya girilmiş şu ana kadar. Sadece bir çerçevede söylüyorum; bakın buralardan neler temin ettik; yaklaşık 533 tane kalaşnikof, yani orayı bir lojistik merkezi haline getirmişler ve bir mağara düşünün uzun zamandır girilmeyen bir yer. 300 metre. Altında 10 metre ip merdivenle bir mağara daha, o da 300 metre. Altında yine ip merdivenle 200 metre daha bir mağara ve altında kendilerine ait kışın istedikleri gibi kalabilecekleri bir yer oluşturmuşlar. Şunu söylemek istiyorum; sadece bu kış bin 100'ün üzerinde mağarayı veya onların sığınaklarını etkisiz hale getirdik. 'Dağlar bizimdir' diyorlardı. Dağlar sizin değil. Dağlar Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve bu güzel milletindir. Hiç kimseye buralarda, bizim dışımızda hareket kabiliyeti ortaya koymayacağını bilmenizi istiyoruz."

“KİMSENİN ZAYIFLATMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güçlü bir millete, devlete ve güzel bir ülkeye sahip olduklarını, bunu hiç kimsenin zayıflatmasına izin vermeyeceklerini bildirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti: 

"150 bin silah mühimmatı, 3,5 ton patlayıcı madde ve yaklaşık 276 el bombası. 5 ton undan tonlarca erzaka kadar. Depolamalarını yapıyorlar, oradan Türkiye'nin her tarafına bir şekilde, Güneydoğu'ya göndermeye çalışıyorlar. Şaşkınlık içerisindeler. Telsiz konuşmalarından bunu net bir şekilde görüyoruz. Bunu nasıl buldular, nasıl bunu gerçekleştirdiler. Şimdi hala oradalar. Yaklaşık 1 hafta daha oranın üzerine 20 kilometrenin üzerinde çok zor şartlarda hala kar var orada, yollar yaptık. Bilmenizi istiyorum ki bu konuda bu, bizim kararlılığımızdır. Bu kararlılığımızı aynı şekilde devam ettireceğiz. Bunları neyle yapıyoruz? Atak helikopterimizle, insansız hava araçlarımızla, savunma sanayinde ortaya koyduğumuz bu adımlarla birlikte yapıyoruz. Güçlü bir şekilde bunu devam ettireceğiz. Güvenlik kuvvelerimizin morali en üst seviyededir."

“BÜYÜK BİR GURUR VE ONUR”

Türkiye'nin son dönemde önemli bir konuma geldiğini ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Büyük bir gurur ve onurla söylüyorum; 1699 Karlofça Antlaşması'ndan itibaren, bizi gerilemeye mahkum ettiler. Bugün öyle güzel, o kadar moralli bir noktadayız ki onlar ne düşünürse düşünsünler son 300 yılın en güçlü Türkiye'sindeyiz. Son 300 yılın en güçlü noktasındayız." ifadelerini kullandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kişi başına düşen milli gelirin 2-3 bin dolarlardan 11 bin dolara geldiğini, burada da kalmayacağına değinerek, şu ifadeleri kullandı: "Ürkütmek istedikleri bir millet oluşturdular. 'Sürekli arkamıza bakalım, acaba bir darbe olacak mı diye endişe içerisinde olalım, kendimize öz güvenimiz olmasın. Amerika'da, Avrupa'da, batıda var denizin altında tünel yapıyorlar, tüp geçit, köprüler yapıyorlar. Biz de gıdım gıdım korkarak küçük küçük adımlarla geleceğe bakmaya çalışıyoruz.' dediğimiz o günlerden, Allah'ımıza şükürler olsun Osmangazi Köprümüzle, bir tarafımızda Marmaray'la, bir tarafımızdan Avrasya'yla artık onlara imrendiğimiz değil, artık yol soran değil, yol gösteren Türkiye tablosuyla bu milletle karşı karşıyayız. Biz bunları başkasının hakkını yiyerek yapmadık. Biz bunları başkasına zulüm ortaya koyarak yapmadık. Biz bunları korkutarak ve ürküterek yapmadık. Bir iftihar tablomuz da budur. Biz bunları oyla, sandıkla, demokrasiyle ve kardeşlikle beraber yaptık. Bunu da böyle yapmaya devam edeceğiz."

“BU TOPRAKLARIN ŞİFRESİ BELLİDİR”

Türkiye'nin 16 Nisan'da büyük bir adım attığına da değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu toprakların bundan sonraki şifresi bellidir. Sürekli istikrar, büyüme, huzur. Bu yeni sistem bunu sağlayacak ve gerçekleştirecek. 'İş bilenin kılıç kuşananın' deriz ya iş bilenin, milletimize hizmetkar olan, millet tarafından takdir edilecek bir adımı hep birlikte atacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarlarsa koysunlar, hangi süreci gerçekleştirmeye çalışırlarsa çalışsınlar, biz neyin temsilcisi olduğumuzu biliyoruz ve hangi topraklarda yaşadığımızı biliyoruz." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin köksüz bir ülkenin temsilcileri olmadığını dile getirerek, sözlerine "Biz bu toprakları bize kimlerin emanet ettiğini biliyoruz. Biz hangi emaneti aldığımızı ve hangi bayrağı dalgalandırdığımızı biliyoruz. Bu topraklar bize Ertuğrul Gazi'nin, Osman Gazi'nin, Orhan Gazi'nin, Kanuni'nin, Fatih'in emanet ettiğidir. Biz hangi sorumluluk içerisinde olduğumuzu biliyoruz. Ne söylerlerse söylesinler, ister FETÖ, ister PKK, ister DEAŞ olsun, ister onların uzantısı PYD-YPG olsun, ne yaparsa yapsınlar, biz dünyanın 10 büyük milletinden, devletinden birisi olacağız." diye tamamladı.

Bu haberin resim galerisi için tıklayınız.
30.5.2017 16:12:49 _427