Hersek sahili temizleniyor

Çok sayıda kuş türünün barınma, beslenme ve üreme yeri olan Altınova Hersek Lagünü Sulak Alanının temizlik çalışması yapıldı. Yetkililer, çalışmaların düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

 

Temizlik çalışmasına; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, İl Genel Meclis üyesi Ali Çorbacı, Altınova Belediye Meclis üyeleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürü Nevzat Alğan, İl Şube Müdürlüğümüz tarafından Toplum Yararına Çalışma kapsamında işe alınan işçiler, İl Şube Müdürlüğü denetimli serbestlik çalışanları ile Altınova Belediyesi ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personelleri katıldı.

“BÖLGEYİ TURİZME AÇACAĞIZ”

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürü Nevzat Alğan, Hersek Lagünü Sulak Alanın hassas, önemli ve büyük bir alanı kapsaması dolayısı kurumlarla işbirliğine gidilerek çalışmaların gerçekleştirildiğini söyledi.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da, bin 40 hektarlık alanın askeriyeden Altınova Belediyesi’ne geçtiğini söyleyerek, “Kumsalı ve tabi bitki örtüsüyle bölge çok önemli bir yere sahip. Buraya yapacağımız projelerle bölgeyi turizme açacağız” dedi.
18.5.2017 13:52:32 _1215