Kosovalı gençleri ağırladık

Altınova Belediyesi’nin davetlisi olarak Kosova Prizen’de Türkiye’ye gelen 30 Kosovalı Türk öğrencileri, unutulmaz anılarla ülkelerine döndü.

Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabani’nin kafile başkanlığını yaptığı Kosovalı 30 öğrenci, Yalova, İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nde tarihi ve turistlik yerleri gezdi. 5 gün boyunca unutulmaz anlar yaşayan öğrenciler, ülkemizden hüzünlü bir şekilde ayrıldı.
ORAL AĞIRLADI

Maide Şabani ve öğrenciler, ilk olarak Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından makamında ağırlandı. Gençlerle sohbet eden Başkan Oral, geçtiğimiz sene Kosova ziyaretinde gençlerle yaşadığı anılarını tazeledi.
ALTINOVALI BAYANLAR AĞIRLADI

Kosova Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Maide Şabani ve öğrenciler, Altınova Belediyesi Bayan Kurs Merkezini de ziyaret etti. Bayan kursiyerlerin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Maide Şabani, kendi çalışmaları hakkında da Altınovalı bayanlara bilgi verdi.

FOTOĞRAF SERGİSİNİ GEZDİLER

Kosovalı heyet, Altınova Belediyesi 4 Mevsim Fotoğraf Yarışması İlkbahar ve yaz kategorilerinin ödülleri ve sergisine de katıldı. Burada Altınova fotoğraflarını dikkatle inceleyen Kosovalı misafirler, ilçe protokolüyle sohbet etme imkanı da buldular.

TEŞEKKÜR ETTLER

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’a davetinin ve misafirperverliğinin unutulmaz bir davranış olduğunu ifade ederek, “Başkan Metin Oral ve ekibine teşekkür ediyoruz. Tamamı Türk olan ve ana dili gibi Türkçe konuşan bu gençlerimizin Türkiye ziyareti çok önemli bir olaydır. Ziyaretimiz bizim için hem çok faydalı hem de onur verici oldu” dedi.


1.11.2016 17:01:22 _1108