Fırınlarda sorun yok

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği tarafından fırınlarda denetim yapıldı. İlçede yapılan fırın denetimlerinde işletmeler tam not aldı.

 

 

 

 

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte özellikle gıda satan işyerlerini sık sık denetleyen zabıta ekipleri, vatandaşların sağlığına zarar verecek uygulamalara fırsat vermiyor. Zabıta ekipleri son olarak ilçedeki fırın, pastane ve lokantaları denetledi.

SIKI DENETİM

Altınova Belediyesi Zabıta Amiri Salih Akbaş, fırınlarda temizlik ve gramaj konusunda denetimlerin yapıldığını ve esnafın bilgilendirildiğini söyledi. Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçe merkezindeki fırınlarda yapılan kontrollerdi ekmek gramajları, tırnak kontrolü, hamur tepsilerinin kontrolü, un depoları, alet-ekipman temizlik ve hijyeni, çalışan kişilerin portör muayeneleri ve ruhsat denetimleri yaptı. Ekipler denetimlerden başarılı çıkan fırın işletmecilerini kutlayarak, teşekkür ettiler. Zabıta ekipleri, denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini bildirdi.
“SAĞLIK HER ŞEYİN ÜZERİNDE”

İnsan sağlığının her şeyin üzerinde olduğunu dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Halk sağlığı bizim için en öncelikli konuların başında gelmektedir. Bunun dışında vatandaşlarımızın tüketici hakları da son derece titiz bir şekilde kontrol edilmektedir. Vatandaşlarımızın menfaatlerine olan bu tür uygularımız devam edecektir” diye konuştu.


20.6.2016 12:20:14 _1122