Fidanlar, şehitler için dikildi

Altınova Belediyesi, Çanakkale Şehitleri, ülke savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimiz ve terör olaylarında yaşamını yitiren şehit vatandaşlarımız için 2 bin çam fidesi dikti.

  

Yalova Altınova Belediyesi, Hersek Köyü Mahallesi’ndeki güreş alanının bulunduğu bölgeye Genç TEMA Grubu’nun da katılımıyla 2 bin adet çınar didesi dikti. Toprakla buluşturulan fidelere ise Hersek Çınarı ismi konuldu.
GENİŞ KATILIM

Hersek Bölgesi’ndeki ağaç dikme törenine; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Yalova Orman İşletme Müdürü M. Mustafa Güner, Taşköprü Orman İşletme Şefi Murat Koçluk, TEMA Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan, Dünya Ekolojik Yaşamı Sürdürme Derneği (DEKODER) Genel Başkanı Köksal Ketenci, Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Hasan Karabacak, Birol Bayram, Ali Koçal ve Muharrem Akdemir, Hersek Köyü Mahalle Muhtarı Vedat Gencebay, Yalova Üniversitesi Genç TEMA Grubu Başkanı Fatih Yüksel ile YÜ Genç TEMA Grubu üyeleri, AK Parti Altınova İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Ata ve Altınova Belediye personeli katıldı.
“AMAÇ YEMYEŞİL BİR ALTINOVA”

2 bin fidenin toprakla buluşturulduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yemyeşil bir Altınova oluşturmayı amaçlıyoruz. İlçe genelinde yeşillendirme, ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hersek bölgemizde de ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.


21.3.2016 14:43:08 _1228