Oral, TKB toplantısına katıldı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Adana’nın Seyhan İlçesi’nde düzenlenen Tarihi Kentler Birliği (TKB) toplantısına katılana katıldı.


Tarihi Kentler Birliği'nin 15. Kuruluş Yıldönümü toplantısı, Seyhan Belediyesi'nin ev sahipliğinde Adana'da yapıldı.

15. YIL

Toplantıda, 'Doğal Kültürel Miras, Eğitim, Örgütlenme ve Tanıtım Sürecinde TKB'nin 15 Yılı' temasıyla ele alındı. Yaklaşık 220 belediye başkanı, bürokrat ve teknik personelin katılımıyla yapılan toplantıda Tarihi Kentler Birliği'nin projelerine ilişkin bilgiler verildi.


ADANA GEZİSİ

Toplantı sonrası Başkan Oral ve diğer katılımcılar Seyhan ilçesi sınırlarında bulunan tarihi yapıların farklı açılardan görsellerinin yer aldığı fotoğraf sergisi ile Adana eski fotoğrafları sergisini gezdiler. Adana'da ayrıca Tarihi Kentler Birliği Encümeni de toplandı.

“ÇOK VERİMLİ GEÇTİ”

Toplantının çok verimli geçtiğini belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Samsun Büyükşehir ve TKB Başkanı Yusuf  Ziya Yılmaz, TKB Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile birçok belediye başkanıyla bir araya geldiklerini ve Altınova’nın tarihi ve kültürel mirası üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.


22.12.2015 09:12:23 _1394