2 OTOBÜS HİZMETE GİRDİ

Altınova Belediyesi, satın aldığı 2 otobüsü törenle hizmete soktu. Törende konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral Ocak ayı sonunda itfaiye aracı ve bir ambulansın da hizmete gireceği müjdesini verdi.

Altınova Belediyesi’nce 60 kişi kapasiteli, engelli vatandaşlara uygun, dış öv ve arka ile 3 iç kamera ile güvenliğin sağlandığı 2 yeni otobüs Altınova Yalova arasında törenle hizmete sokuldu.

GENİŞ KATILIM

Altınova Belediye binası önünde düzenlenen törene; Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Ali Saruhan, Hasan Karabacak, Bilal Ok, Mustafa Sarıgül, Ali Koçal, Kenan Alkankan ve Muharrem Akdemir, Altınova Belediyesi Meclis eski üyeleri Sedat Ok, Muhsin Kaya ve Kazım Kılıç, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, mahalle ve köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

“5 KAMERA VAR”

Törende konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yeni araçlarımızda ön arka yolu, şoförümüzü ve 2 de koridoru gösteren kameralar var. Bu hem bizim şoförlerimizin varsa hatasını görmek, hem varsa yolcuların hatasını görmek, hem de daha güvenlikli yolculuk yapma açısından bize ciddi avantaj sağlayan özellik.

“ARAÇ PARKI GÜÇLENDİ”

Garajımızdaki araç bloğumuz bu araçlarla gerçekten çok zenginleşmiş bulunuyor. En büyük sorunlarımızdan birisi otobüslerimizdi. Değiştiremediğimiz el atmadığımız otobüs ve itfaiyeydi. İnşallah Ocak ayında burada hep beraber itfaiye aracımızı hizmete sokacağız. Alımlarını gerçekleştirdik, Ocak ayında yurt dışından gelecek. Bir de ambulansımız geliyor inşallah. Onlar da Ocak ayın sonunda yine burada, birer kurban keserek hizmete alacağız. Bunlarla beraber garajımızın araç kapasitesi eksiksiz hale gelecek.


“İTFAİYE ARACI”

Tabi en son itfaiye aracı kalmış oldu. Ama onlar maliyetli araçlar olduğu için yurt dışından da çok az cüzi maliyetle hibe yoluyla almış olacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız yolculuklar diliyorum. Altınova için Yalova için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

 

“SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ”

Altınova’da çok önemli hizmetlere imzalar atıldığını törende yaptığı konuşmada söyleyen AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, “Söz verdiğimiz gibi hizmetlerimiz devam ediyor. Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Otobüslerimizin hayırlara vesile olmasını, Allah kaza vermemesin diliyoruz. Devamını diliyoruz. İnşallah itfaiye aracımız da gelecek. Ambulansımız da gelecek. Ben bu çalışmalarından dolayı belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“HİZMETLERE DEVAM”

Törende konuşan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Verdiğimiz sözleri yerine getirirken, vermemiş olduğumuz sözleri de imkânlar ölçüsünde hizmeti sürdürmeye devam edeceğiz. Altınova’da değerli Belediye Başkanı Dr. Metin Oral belediye başkanlığı döneminde bizler yakından takip ediyoruz ki gerçekten güzel hizmetler yapıyor. Allah kendisinden razı olsun. Yine şu anda hizmete sunulacak olan 2 otobüsün Altınova’mıza ve Yalova’ya güzel hizmetler sunacak. Yeni otobüsler, güvenli bir şekilde yolcu taşımayı sağlayacak olan çok güzel konforlu araçlar. Bu çabaları, bu girişimleri, bu hizmet zincirini devam ettirdiği için Belediye Başkanımızı tekrar tebrik ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Bütün bu hizmetlerden faydalanacak olan değerli hemşerilerimize de hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


KEŞKELERİMİZİN SAYISI ÖNEMLİ

Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya törende yaptığı konuşmada, “

Bizler belli süreler görev alıp halkımıza hizmet düsturuyla yola çıkan insanlar olarak, ne unvanları olursa olsun bıraktığımız da geri döndüğümüzde keşkelerimizin sayısı önemli. Yaptığımız görev süresi içinde, ‘Keşke daha fazla yapabilseydim, keşke şu da olsaydı’ dediğimizde sayılarının az ya da çok olması aslında başarımızı vicdanen gösteren bir unsur. Herhalde Dr. Metin Oral’ın ve onun ekibinin, belediye meclis üyelerinin bu görev süresi nihayete erdiğinde, dönüp baktıklarında keşkelerinin en az olduğu bir dönem olacaktır. Çünkü geldiğim süreden itibaren bu caddede burada birçok açılışa, birçok aracın hizmete girmesine vesile olduk, şahit olduk.“ENGELSİZ BİR DÜNYAYA”

Biliyorsunuz Türkiye’de yeni bir anlayışı vizyon olarak kullanıyoruz, söylüyoruz, söylemliyoruz. 3 Aralık Engelliler Günümüz var bizim. Türkiye buna çok ciddi manada sahip çıkıyor. Bu araçlarla da Altınova Belediyemizin, engelli kardeşlerimizi engelsiz bir dünyaya ulaştırması adına da ben Başkanımız ve ekibini tebrik ediyorum. İnşallah hayırlara vesile olur. Gülen günlerimiz, müjdeli günlerimiz, sevenin sevilene daha çabuk kavuştuğu günlerin bu araçlarla vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere Allah razı olsun diyorum” dedi.KURBAN VE İKRAM

2 Otobüsün hizmete girmesi için yapılan törenin ardından 2 koç kurban edilip, dualar edildi. Ardından açılışa katılanlara Altınova Belediye binası önünde ikramda bulunuldu.8.12.2015 14:47:13 _1746