Oral, Bosna’da Kurtuluş Günü’ne katıldı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, kardeş belediye olan Bosna Hersek Buzim Belediyesi’nin Kurtuluş Günü’ne katıldı.

Bujim Belediye Başkanı Agan Buniç’in davetlisi olarak Bosna Hersek’e giden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, burada Buzim Kenti’nin Kurtuluş Günü’ne katıldı.

ORAL, BOSNALILARA SESLENDİ

Kurtuluş Günü etkinlikleri çerçevesinde Bosna Herseklilere seslenen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bosna Hersek Osmanlı’dan birçok iz taşıyor. Bosna Hersekliler bizim kardeşlerimizdir. Altınova ile Bosna Hersek arasında sosyal, kültürel, sosyal ve spor alanlarında ortak faaliyetler düzenlenmekte. Folklor ekibimiz festivallerinize katılmakta ayrıca sizi ülkemizde ağırlamaktayız. Bu ikili ilişkiler giderek artacak. Her konuda sizlere yardımcı olmaya ve destek vermeye hazırız” diye konuştu.CAMİYE HALI ALTINOVA’DAN

Etkinlikler kapsamında Bujim Belediye Başkanı Agan Buniç ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Savaş Müzesi’ni gezerek buradaki eşyalar hakkında bilgi aldı.

Öte yandan, Buzim’de bulunan Osmanlı Döneminde inşa edilen ve restorasyonu Türkiye tarafından yapılan Çivisiz Cami (Eski Camii)’nin halıları Altınova Belediyesi tarafından karşılandı.


21.8.2015 15:55:54 _2148