Sünnet Çocuklarına mevlüt

Ülkemizde yaşanan elim olaylar nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Altınova Belediyesi 8. Kültürler Buluşması Festivali kapsamında sünnet edilen 19 çocuk için mevlit okutuldu.Festival kapsamında sünnet olan 19 Çocuk için, Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii’nde mevlit okutulan mevlide vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.


 Altınova Belediyesi tarafından okutulan mevlitte; Altınova Müftülüğü Vaizi Mahfuz Okulevi,  Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii İmamı Kemaleddin Kaya, Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii Müezzin-Kayyımı Abid Duman Kur-an tilaveti, ilahi ve Mevlidi Şerif’i okudular. Altınova Merkez Camii’nde öğle namazı öncesi okunan mevlit sonrası Altınova İlçe Vaizi Mahfuz Okulevi’nin sohbeti ve duası ile namaza geçildi.

Mevlit törenine; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Başkan Oral’ın babası Ahmet Oral ve annesi Emine Oral, Altınova Belediye Meclis Üyesi Hasan Karabacak, Altınova Belediyesi Zabıta Amiri Salih Akbaş, Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Genel Koordinatörü Ayhan Kayatürk, Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erol Emrebak, sünnet olan çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı.


31.7.2015 17:30:25 _1510