Hersek Sahili, doldu taştı

Doğal ormanlığın önünde, 2 kilometrelik doğal kuma sahip Altınova Hersek Sahili, hafta sonunda tatilcilerin akınına uğradı.2 kilometre uzunluğundaki Altınova Hersek Sahili’nde deniz sezonu oldukça yoğun geçiyor. Vatandaşlar, Osman Gazi Köprüsü manzaralı Hersek Sahilinde deniz ve kumun keyfini çıkartıyor. Yetkililer sosyal mesafe konusunda yoğun mesai harcıyor.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Altınova Belediyesi’nce, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tarafından yayımlanan, “COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nde belirtilen tavsiyelere uygun olarak Hersek Sahili'nde her türlü önlemler alındı.

Hersek Sahilinde geçtiğimiz Cuma akşamdan sonra başlayan hareketlilik Cumartesi gün boyu sürdü. Pazar günü ise doluluk oranı zirve yaptı. Yüzlerce araç ve binlerce vatandaş, Hersek Sahilini doldurdu. Altınova Belediyesi’ne bağlı ekipler sık sık vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

2 KİLOMETRELİK DOĞAL KUM SAHİLİ

2 kilometrelik Hersek Sahili ve doğal ormanlık alanın bölgenin en gözde sahili olacağını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu sahil, yaz aylarında bölgemizin en gözde mekânları arasında yer alacak. Hersek Sahilinin hemen arkasındaki doğal ormanlık alan ise, misafirlerimiz için ayrı bir dinlenme alanı olacak. Bu alanda yaptığımız 3 ayrı etaptan oluşan yürüyüş parkurları ise doğa sporu tutkunlarının uğrak yeri olacak. Halk plajı, kadınlar plajı ve özel plajların yer aldığı sahilde Mavi Bayrak çalışmaları da devam ediyor” dedi.


13.07.2020 09:43:46 _176