15 Temmuz'da Altınova nöbette

15 Temmuz hain darbe girişimi, 4. yıl dönümü Altınova’da düzenlenecek törenle anılacak.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, Altınova’da çeşitli programlar düzenlenecek. Altınova Belediye binası önünde düzenlenecek olan programda, ilçe protokolü ve vatandaşlar bir araya gelecek.

PROGRAM

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı; Altınova Hersek ve Tavşanlı şehitliklerinin ziyareti ile başlayacak. Ardından şehit aileleri ziyaret edilecek. Program, saat 16:30’da Altınova Merkez Hacı Tevfik Yılmaz Camii’nde okunacak olan Mevlid-i Şerif ile devam edecek.

Program, Altınova Belediye Hizmet Binası önünde saat 20:00’deki etkinliklerle devam edecek. Sosyal mesafe, maske kuralları ve pandemi tedbirleri uygulanarak yapılacak etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürecek. Ardından slayt gösterisi ve Kuran-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilecek. Saat 22:00’de vatandaşlara ikram yapılacak ve saat 00:13’te Sela okunacak.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral yaptığı açıklamada, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü her yıl tüm vatandaşlarımızın katılımıyla anılmaktadır. Ancak yaşadığımız COVID-19 salgınından dolayı bu yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri sosyal izolasyon ve pandemi tedbirlerine dikkat edilerek yapılacak. Bu özel günde tüm vatandaşlarımızı dönüşümlü olarak belediye binamız önünde birlik ve beraberlik içinde olmaya davet ediyorum” diye konuştu.


13.07.2020 09:08:01 _125