Minik Başkan’dan fidan dikim talimatı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 23 Nisan nedeniyle makamını İlayda Tunalı’ya devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, makam koltuğunu Vakıfbank İlkokulu 4-D sınıfı öğrencilerinden İlayda Tunalı’ya devretti.

BAŞKAN’A ZİYARET

Altınova Vakıfbank İlkokulu 4-D sınıfı öğretmeni Şafak Bayram, öğrenciler İlayda Tunalı, Rukiye Haroğlu, Ahmet Efe Yiğit ve Başar Türker Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Oral, Altınova Belediye Başkanlığı görevini İlayda Tunalı’ya devretti. Tuna’nın ardından diğer öğrenciler de kısa süreliğine başkanlık koltuğuna oturdu.AĞAÇ DİKİLECEK

Okulların belli aralıkta ziyaret edilmesini isteyen Minik Başkan İlayda Tunalı, “Öğrenciler olarak ağaç fidanı dikmek istiyoruz. Öğrendiğimize göre belediyenin elinde fidan bulunuyormuş. Uygun bir zamanda bu dikimi gerçekleştirmek isteriz” dedi. Yapılan değerlendirmenin ardından 28 Nisan Salı günü fidan dikiminin yapılmasına karar verildi.

ORAL BİLGİ VERDİ

Belediye çalışmaları hakkında misafirlerine kısa bilgiler veren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Çocuklarımız için yeni parklar yapacağız. Vakıfbank İlkokulu bahçesinde de yeni bir çalışma başlatıyoruz. 27 Nisan Pazartesi günü de tüm çocuklarımız için Vakıfbank bahçesine oyun alanları getiriyoruz. Gün boyu çocuklarımız gönüllerince eğlenecekler” diye konuştu. Ziyaretin sonunda Başkan Oral, misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.


4/24/2015 9:39:40 AM _1809