Yaya güvenliği için nöbet

81 ilde eş zamanlı başlatılan "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" kampanyası Altınova'da da uygulandı.Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile bu etkinliklerin devamı niteliğinde olan ve bu defa yaya güvenliğini sağlamak ve nöbette olduğunu göstermek amacıyla 81 ilde eş zamanlı başlatılan "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" kampanyası Altınova'da da uygulandı.

ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE

Yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla Altınova VakıfBank ilkokulu önünde ve Çınar kavşağında düzenlenen "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" programına Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

SÜRÜCÜLER BİLGİLENDİRİLDİ

Altınova’da gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler ellerinde taşıdıkları dövizler ve attığı sloganlarla trafikte yayalara öncelik tanınması gerektiğine vurgu yaptı. Polis ve Jandarma bölgesinde karşıya geçmek isteyen yaya ve öğrenciler için araçlar durdurularak sürücülere, ‘Yaya öncelikli güvenlik’ ve ‘Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz’ konusunda bilgiler verildi.

Başlatılan kampanya kapsamında öğrencilerle birlikte yaya geçidinden geçerek farkındalık oluşturan Kaymakam Özyiğit ve Başkan Oral, yürüyüş sonrası sürücülere bilgilendirici broşür dağıtarak, yayalara durarak yol verilmesi hususunda uyarılarda bulundu.

JANDARMA DA NÖBETTE

Altınova'da "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği çerçevesinde Jandarma ekipleri, yaya geçitlerinde nöbet tuttu. Altınova İlçe Jandarma Trafik ekipleri, sorumluluk bölgelerinde 'yaya nöbeti' gerçekleştirildi.

Ekipler, Yaya ve sürücülere broşür dağıtarak bilgilendirdiler. Yapılan bilgilendirmeden son derece memnun kalan yayalar Jandarma ekiplerine teşekkür ettiler.

EŞ ZAMANLI ETKİNLİK

Etkinlik sonrası kampanya ile ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, "Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla bu sene cumhurbaşkanımız ve içişleri bakanımızın talimatıyla yaya öncelikli yıl ilan edildi. Trafikte farkındalık oluşturmak amacıyla hem yayalarımızı hem de sürücülerimizi bilgilendirmek amacıyla bu etkinlikleri başlatmıştık. Bugünde yine 81 ilimizde eş zamanlı olarak ‘Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz’ kampanyası çerçevesinde bu etkinlikleri Altınova'da da yapıyoruz. Trafik kurallarına hem yayalarımızın hem de sürücülerimizin uyması can ve mal güvenliği açısından önem taşımaktadır" diye konuştu.


2.10.2019 17:04:13 _287