Dağ Bisikletine Altınova damgası

Olimpiyatlara puan veren 2019 yıllı Uluslararası Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nca düzenlenen, Altınova Belediyesi Dağ Bisiklet Kupası, Altınova Kent Ormanı’nda gerçekleştirildi.Olimpiyatlara puan veren Türkiye Bisiklet Federasyonu Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası, Altınova Kent Ormanı’nda gerçekleştirildi. Organizasyon, bisiklet sporu camiasından tam not aldı.

10 kategoride, 206 sporcunun kıyasıya yarıştığı Kupada Elit Bayanlarda birinciliği Japonya’dan Miho Imaı, Elit Erkeklerde ise Slovakya ’dan Martin Harıng kazandı.

10 ÜLKEDEN 206 SPORCU

Altınova Belediyesi Dağ Bisiklet Kupası Yalova MTB Cup‘ ın 5.si Yalova’nın Altınova ilçesi kent Ormanı’nda gerçekleştirildi. Şampiyona da farklı kategorilerde yarışan sporcular zorlu parkurda birincilik için pedal bastı. Olimpiyatlara puan veren 2019 yıllı Uluslararası Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programında yer alan şampiyonaya 10 ülkeden gelen 206 sporcu katıldı. Şampiyonanın startını Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer verdi.

“AMACIMIZ BİSİKLET SPORUNU SEVDİRMEK”

Şampiyonaya bu yıl katılımın arttığını belirten Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Böylesi önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluyuz. Bu yıl yarışa katılım arttı. Bu da parkurun uluslararası platformda adının duyulmaya başladığını gösteriyor. Bu yıl olimpiyatlara puan veren bir etap oldu şampiyona. Amacımız bisiklet sporunu sevdirmek. Onu da başaracağımıza inanıyorum” dedi.

60’LIK SPORCU ŞAMPİYONAYA DAMGA VURDU

Şampiyonaya katılan en yaşlı sporcu olan 60 yaşındaki Yalçın Nişancı ise, 50 yaş üstü Master Erkekler kategorisinde 4. Olmayı başardı. İstanbul Bisiklet Kulübü adına yarışan Nişancı, “15 yıldır bisiklet sporu ile uğraşıyorum. Sürekli yarışlara katılıyorum. Benim için yaş önemli değil. Ben kendi kendimle yarışıyorum” diye konuştu.

GENİŞ KATILIM

Altınova Belediyesi Kent Ormanı’nda düzenlenen Yarışmaları; AK Parti Yalova MilletvekiliMeliha Akyol, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer,AK Parti Altınova İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Günaydın, AK Partili Altınova Belediye Meclis üyeleri, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, Altınova İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Sait Başaran, Altınova İlçe Yaı İşleri Müdürü Ayhan Erişken, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova Kent Konseyi Başkanı Ali Yurt ve çok sayıda sporsever izledi.

ŞAMPİYONLAR MADALYA ALDI Altınova Belediyesi Dağ Bisiklet Kupası Yalova MTB Cup’da kategoriler ve dereceye giren sporcular ise şu şekilde sıralandı:

 

YILDIZ ERKEKLER B

1 Mehmet Can Çubuk

2 Emre Şen

3 Fahrettin Badak

 

YILDIZ BAYANLAR

1 Funda Taşkın

2 Rabiye Ali Osman

3 Emine Irmak Sede

 

MASTER ERKEK (40+)

1 Turgay Germen

2 Aşkın Çiçek

3 Emin Bura İzmirlioğlu

 

MATER ERKEK (50+)

1 Ahmet Selim Şenok

2 Mehmet Bozdemir

3 Mustafa Bal

   Yalçın Nişancı

 

YILDIZ ERKEKLER A

1 Furkan Akçam

2 Davut Duman

3 Ufuk Baki Taş

 

GENÇ ERKEKLER

1 Esat Ceylan

2 Okan Aydoğan

3 Kaan Soylu Özkalbim

 

GENÇ BAYAN

1 İremnur Korkmaz

2 Handan Melike Uzun

3 Melike Havva Yiğit

 

MASTRR ERKEK (+30)

1 Oğuz Özçelik

2 Yiğit Yazıvı

3 Burak Karakaya

 

ELİTE WOMEN

1 Miho Imaı (JAP)

2 Esra Kürkçü Akgönül (TUR)

3 Popova Iryna (UKR)

 

ELITE MAN

1 Martin Harıng (SVK)

2 Perikliz Ilıas (GRE)

3 David Rosa (POR)


29.9.2019 18:25:20 _252