Lokantalara sıkı denetim

Vatandaşların temiz gıdalar tüketmeleri ve sürekli sağlıklı kalmaları için Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçe genelindeki denetimlerine devam ediyor.Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçede bulunan lokanta ve ızgara salonlarının denetimlerini yaptı.

SIKI DENETİM

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçedeki lokanta ve ızgara salonlarını denetleyerek, ayrıntılı hijyen kontrolü yapıp gerekli kriterleri yerinde denetledi. Denetimlerde; çalışan işçilerin portör muayene kartları, iş elbiseleri, malzemelerin saklandığı kutular, yemeklerin yapıldığı mutfaklar, soyunma odaları, gıdaların bekletildiği dolaplar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, paspas temizliği, havalandırma sistemleri, tuvaletlerin temizliği ve işyeri açma ruhsatları kontrol edildi.

DEVAM EDECEK

Denetimlerde eksiklikleri olan işletmelere süre verilirken, denetimleri başarıyla geçen firmalara ise teşekkür edildi. Yapılan kontrollerin ardından açıklama yapan zabıta ekipleri, denetimlerin devam edeceğini ve halkın sağlığı ile ilgili her türlü tedbirin alındığını belirttiler.


24.9.2019 21:17:40 _243