Altınova’ya düğün salonu ve Kültür Merkezi

Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri, 3 bin 200 metrekare kapalı alana sahip. Alan perşembe günleri dışında 120 araç kapasiteli otopark olarak kullanılacak.Pazar Yeri’nin üst katında yer alacak olan Altınova Kültür Merkezi’nde 1500 kişilik düğün salonu, 180 kişilik cep sineması, 150 kişilik konferans salonu ve 100 kişilik kafeterya olarak revize edildi.

Yapımına başlayan Kapalı Pazar Yeri, daha önce de kamuoyuna açıkladığımız gibi Altınova Belediyesi Düğün Salonu ve Kültür Merkezi şeklindeki proje revizyonu sebebiyle gecikmeye uğradı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, projenin tamamlanmasıyla birlikte ilçenin bölgenin en modern ve büyük sosyal, kültürel tesislere kavuşacağını dile getirdi.

Başkan Oral yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk dönemde yaptığımız ve çok amaçlı olarak kullandığımız düğün salonumuz gelişip büyüyen ilçemize artık yetmiyordu. Bu projemizle ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından birisi giderilmiş olacak. Yeni Kültür Merkezimiz ilçe nüfusumuza hitap edecek bir mekân olacak” diye konuştu.


24.2.2019 11:54:47 _630