Altınova’da yol seferberliği

Altınova Belediyesi ilçe genelindeki yollarda hummalı bir çalışma başlattı. Altınova Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.MOBESE, doğalgaz, elektrik hatlarının yer altına alınması, Telekom çalışmaları gibi nedenlerden dolayı bozulan yolların yeniden yapımı, tamir ve tadilatının en kısa zamanda tamamlanacağını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yollarımız en kısa sürede ilçemize yakışır hale gelecek. Bunun için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor” dedi.

SATHİ KAPLAMA

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri İnşaat Mühendisi Kubilay Karaca ve Altınova Belediyesi Fen İşleri Garaj Amiri Yusuf Yılmaz yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek,Çavuşçiftliği tersane tarafı içerisindeki ara yollar dahil olmak üzere 3 Evler içerisindeki ve Altınova sınırları içerisindeki tüm tarla yolları dahil toplamda yaklaşık 95 bin metrekare sathi kaplama yapımı planlanmakta. Ekim 2018 tarihi itibariyle 40 bin metrekaresi tamamdı. Hava şartlarının el verdiği koşullarda dökümlere devam edilmektedir.

PARKE İMALATI

Mimar Sinan Caddesi ve ara sokaklarda, Stadyum Caddesi’nde ve Hersek Sahilde parke yapım imalatlarına başlandı. Yol yapımlarına müteakip kanalizasyon ve su hatlarında revizyona gidildi. Bu bölgelerde toplamda 45 bin metrekarelik alanda çalışma gerçekleştirildi.

SICAK ASFALT

Parça parça İlçe içerisinde tüm yollarda tamirat ve yeniden asfalt çalışmalarına başlanmıştır. Trabzon Mahallesi’nin tamamı, Karayolları yan kısmı  yeniden serim için planlanan bölgelerdir. İlçe içerisinde parça yollara ise serimler tamamlanmıştır. Toplamda 1450 ton asfalt serimi yapılmıştır. Fakat 5 bin ton kadar döküm planlanmaktadır” dediler.


9.10.2018 21:46:02 _578