“Din görevlileri kanaat önderidir”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Din görevlilerinin namaz kıldıran memur değil, sosyal hayata müdahale eden kanaat önderi olmaları gerektiğini söyledi.Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Camiler ve İmamlar Haftasını kutladı. Başkan Oral, “Özellikle 15 Temmuz’da toplumda birlik ve beraberliği güçlendiren din gönüllülerine teşekkür ederim” dedi.

“ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

Başkan Oral yayınladığı mesajda, “Camilerin toplumun her kesimini kucaklayan, sosyal yaşantının içinde olan ve insanlara dini inançları konusunda yol gösteren bir kurum olmuştur. Camilerin, ibadet yapmanın yanı sıra, sosyal hayatta da çok önemli bir yere sahip. Milletin dini, sosyal ve kültürel hayatında önemli yer tutan camilerimiz ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerimiz toplumumuz için önemli değerlerdir.

MERKEZİMİZDE YER ALMALI”
Camiler sadece ibadetlerin yerine getirildiği mekanlar değil, aynı zamanda sosyal bütünleşmenin ve dini aydınlatmanın gerçekleştirildiği, sosyal konuların ele alındığı mekanlardır. Camiler; gençlerin, çocukların, kadınların ve toplumdaki herkesin buluşacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi olmalıdır” dedi.


30.9.2018 12:36:10 _622