İlçe protokolü Herseklilerle buluştu

Altınova Kaymakamı Zafer Engin ve ilçe protokolü, Hersek Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.Hersek Mahallesi Muhtarlık binası önünde gerçekleşen toplantıya; Altınova kaymakamı Zafer Engin, , Kaymakam Adayı Hüseyin Aydın, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Jandarma Komutanı K. Yzb. Mesut Aslan, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, Hersek Muhtarı Vedat Gencebay, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

SORUNLARI ANLATTILAR

Hersek bölgesinin önemine değinen vatandaşlar, “Yollarımızın bozuk olması büyük sıkıntı. Sivrisinekleri önleyemiyoruz. Köprü viyadüklerinden gelen sular arazilerimizde su birikintilerine, bu da kurbağaların çoğalmasına neden oluyor. TEDAŞ kamulaştırması da bizlere sıkıntı oluşturuyor. Bölgemizden geçecek olan yüksek gerilim hattının yer altına alınmasını talep ediyoruz. Mahallemizde tersanelerde çalışan işçilerin kullandığı bekar evleri var. Bu evler zaman zaman güvenlik ve sosyal açıdan sıkıntı oluşturuyor. Bir de başıboş köpeklerle baş edemiyoruz” dediler.

“YOL YAPIMI İHALEYE ÇIKIYOR”

Cami hoparlör sisteminin yenileneceğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yol çalışmasıyla ilgili ihaleye çıkıyoruz. Karayolları ile yaşanan sıkıntılardan biz de mağduruz. Konunun tüm muhataplarıyla görüşmelerimize devam ediyoruz. Başıboş köpekler genel bir sorun. Bizim belediye olarak hizmete soktuğumuz barınakta bunları bir süre misafir ediyoruz” dedi.

“İLÇEMİZ GELİŞİP BÜYÜYOR”
Altınova’nın her karşının cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Altınova Kaymakamı Zafer Engin, “İlçemize yerel ve merkezi yönetimden çok ciddi yatırımlar yapılıyor. İlçemiz her geçen gün gelişip büyüyor. Elbette insanların ihtiyaçları bitmez. Elbette bir takım sorunlar olacak. Onları karşılamak ve sorunları çözmek de bizim işimiz. İlçemize en iyi yatırımları yapabilmek için tüm birimler var güçleriyle çalışıyor” diye konuştu.


23.5.2018 12:06:42 _619