40 bin fide dağıttı

Altınova Belediye Meclisi kararı ile Yalova Ziraat Odası Başkanlığı’ndan temin ettirilen 40 bin adet domates, biber ve karpuz yerli tohum fidesi, vatandaşlara dağıtıldı.Altınova Belediye binası önünde Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın katılımıyla dağıtılan fideler, yerli tohumdan elde edilme özelliğinden dolayı vatandaşların büyük ilgisini çekti.

YERLİ TOHUMDAN

Tamamen yerli tohumdan elde edilen fidelerin talep gelmesi halinde köy muhtarlıklarına da gönderile bilineceğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Ddr. Metin Oral, “Fidesi bile bir başka güzel kokuyor. İnşallah deneme üretimi olan bu fideler tutar, kaliteli ve bol ürün verir. Çoğaltılma imkanı da olan fideler önümüzdeki yıllarda da vatandaşlarımıza dağıtılacak. Bu çalışmada bizlere büyük destek veren Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

“İBADET OLARAK GÖRÜYORUZ”

Yerli tohum üretiminin önemine vurgu yapan Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli de, “Tamamen çiftçinin kendi ürettiği tohumlar. Yerli tohum üretme projemize Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da destek verdi. Başkanımız bu konuda oldukça duyarlı, kendisine teşekkür ediyorum. Altınova Belediyesi’nin önünde de ilçeli vatandaşlarımıza fidelerini dağıttık. Bu işi her yıl ibadet olarak görüyoruz. Bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımızı fidelerini almak üzere Ziraat Odası’na bekliyoruz” dedi.


14.5.2018 14:19:35 _362