Şehitlerimiz için zeytin Fidesi dikildi

Altınova Belediyesi ile Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin işbirliğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şehitlerimiz için Hersek Sahilde zeytin fidanı dikildi.Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Birgül Kırçiçek anlamlı bir gün yaşadıklarını ifade ederek, “Her büyüttüğümüz bir fidan bir şehidimizdir. Buradan bütün şehitlerimize, rahmet diliyor, saygıyla anıyorum" dedi.

“KIYAMETE KADAR”

Fiden dikiminde konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bugün bu fidanları aziz şehitlerimiz için dikiyoruz. Onların adlarını yaşatmak için dikiyoruz. Onlar bu vatan için canlarını vererek bizlere emanet olarak veriyorlar. 1071 Malazgirt’ten, bu zamana kadar Anadolu’da hep zor zamanlar yaşadık. Bugünde zor günlerimiz var. Üç beş tane eşkıya ile savaşmıyoruz biz. Dünyanın süper güçleri ile savaşıyoruz. Dedelerimiz bütün üstünlüklerine rağmen Çanakkale’yi onlara mezar etti. Dedelerimiz bize Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu, emanet etti. Bugün de biz; yarının güçlü büyükleri olarak, yarının ülkesini seven güzel insanları olarak, bu emaneti aldık kıyamete kadar götüreceğiz. Birliğimiz, kardeşliğimiz, beraberliğimiz önemli. Vatanımızı, bayrağımızı seviyoruz ve bunu ağaç dikerek ifade ediyoruz. Çok çalışarak, ülkemizi ve çevremizi güzelleştireceğiz. Belediye olarak her yıl en az 3 bin ağaç dikiyoruz” diye konuştu. “RUHLARI ŞAD OLSUN” Son olarak yeşili yaşatmanın ülkeyi geleceğe taşımak olduğunu belirten Altınova Kaymakamı Zafer Engin, “Vatan savunmasında ve sahip olduğumuz değerlerin korunmasında kahramanca mücadele ederek, Hakk’a yürüyen şehitlerimiz adına bir araya gelerek zeytin fidanı dikiyoruz. Bu toprakları bizlere vatan yapan, hayatlarıyla bizlerin sahip olduğu özgürlükleri, gönderdeki bayrağımızı, semalardaki ezanlarımızı sonsuza kadar yaşatan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

GENİŞ KATILIM

Hersek Sahili’nde düzenlenen zeytin fidanı dikimine; Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Birgül Kırçiçek ve yönetim kurulu üyeleri,İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Özlem Kalak, Altınova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Ufuk Kocatepe ve Hersek Köyü Mahalle Muhtarı Vedat Gencebay katıldı.


8.3.2018 14:16:23 _424