"Kadınımız başımızın tacıdır"

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral yayınladığı mesajda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bayanlara yönelik eğlence düzenleyen Altınova Belediyesi ile Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi, bu yıl Afrin Kahramanları ve Aziz şehitlerimiz için dua gecesi gerçekleştirecek. Bu seneki kutlamaların eğlence yerine dualarla yapılacağını ifade eden Başkan Oral, ilçedeki tüm bayanları Altınova Belediye Düğün Salonu’ndaki programa davet etti.

AĞAÇ DİKİLİP, DUA EDİLECEK

Altınova Belediyesi ile Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin işbirliğiyle 8 Mart 2018 Perşembe günü saat 13:30’da Hersek Bölgesinde şehitlerimiz için zeytin fidesi dikilecek. Akşam 19:30’da ise, Altınova Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenecek program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayacak. Semazen gösterisinin de yer alacağı gecede, Altınovalı bayanlar Yasin-i Şerif ve Fetih Surelerini okuyacak. Program, Afrin Kahramanları ve Aziz şehitlerimiz için yapılacak dua ile son bulacak.

“KADINLARIMIZLA OMUZ OMUZAYIZ”

Türklerde her dönemde kadının büyük önem taşıdığını belirten Başkan Oral, “Geçmişten bugüne tarihimiz incelendiğinde kadına verilen değerin günümüzün çok ötesinde olduğunu görebiliriz. Bu anlamda, medeniyetimizin hakkını da teslim etmeli, bugün de aynı anlayış ve şuurla hareket etmeliyiz. Bizler, olumsuz şartları ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunu yaparken de kadınlarımızla omuz omuza veriyoruz. Benim gördüğüm ve emin olduğumu bir şey var ki, bugün Türkiye’de yaşanan güzel gelişmelerde kadınlarımızın çok büyük emeği, çok büyük desteği var. Kadının yaradılışında büyütmek ve güzelleştirmek vardır. Kadın eli neye değse o değişiyor, gelişiyor ve güzelleşiyor” diye konuştu.


7.3.2018 12:14:36 _826