Altınovalı Kadınlardan dualı gece

Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bayanlara yönelik eğlence düzenleyen Altınova Belediyesi ile Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi, bu yıl Afrin Kahramanları ve Aziz şehitlerimiz için dua gecesi gerçekleştirecek.Altınova Belediyesi ile Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin işbirliğiyle 8 Mart 2018 Perşembe günü sat 19:00’da Altınova Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenecek program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayacak.

Semazen gösterisinin de yer alacağı gecede, Altınovalı bayanlar Yasin-i Şerif ve Fetih Surelerini okuyacak. Program, Afrin Kahramanları ve Aziz şehitlerimiz için yapılacak dua ile son bulacak. Altınovalı bayanlar, önümüzdeki günlerde Afrin Kahramanlarımız ve şehitlerimiz için ağaç da dikecek.

“ÜMMETİN VE MAZLUMLARIN UMUDUYUZ”

Altınova Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin düzenleyeceği programın çok anlamlı ve öenmli olduğunu dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Orali “İçten ve dıştan bizi yıkmak için şer güçleri ellerinden geleni yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Ancak ümmetin umudu olan Türkiye, birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğini dosta düşmana gösterdi. Kendi silahını, uçağını, helikopterini, gemisini İHA’sını yapan Türk insanı neler yapabileceğini ortaya koydu. Millileşen Türkiye, artık kendi imkanlarını kullanarak düşmanla mücadelesini sürdürüyor. Böyle olunca da Türkiye ilerliyor, gelişiyor, dünya mazlumuna umut oluyor” diye konuştu.


22.2.2018 17:09:48 _310