Bal-Türk Tokmak Şubesi açıldı

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) Tokmak Köyü Temsilciliği düzenlenen törenle hizmete girdi.Bal-Türk Tokmak Köyü Şubesi’nin açılışına; Altınova Kaymakamı Zafer Engin, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, BAL Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel  Başkan Vekili Prof. Dr. Selçuk Koç ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Ali Çorbacı, Tokmak Köy Muhtarı Rahmi Çorbacı ve davetliler katıldı.

5. ŞUBE

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Kocaeli’ndeki Körfez, Gebze, Çayırova ve Karamürsel şubesinden sonra Kocaeli dışındaki ilk temsilciliğini Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Tokmak Köyünde açtı. 1929 Yılında Bulgaristan’ın Rusçuk İli Sinan Köyü’nden göç eden muhacirlerin kurduğu Tokmak Köyü son yıllarda Bal-Türk’ün faaliyetlerine yoğun olarak iştirak ediyor; Bal-Türk de Tokmak Köyü’nde Karamürsel Şubesi aracılığı ile etkinlikler düzenliyordu.

Yoğun bir ilginin olduğu açılışta kurdeleyi Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, Altınova Belediye Başkanı Oral ve Kaymakam Engin birlikte kesti.


28.12.2017 12:41:43 _470