Bakan Ereoğlu: Hersek Muhteşem olacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yalova'da toplam değeri 22 milyon TL olan 5 tesisin temel atma ve açılış törenine katıldı.

 

Hersek Lagünü’nün önemli bir sulak alan olduğunu dile getiren Başak Eroğlu, “Yapacağımız projelerle Hersek Bölgesi muhteşem olacak” diye konuşu.

DSİ TALİMATI

Yalova’ya DSİ şube müdürlüğü kurulması talimatını veren Prof. Dr. Veysel Eroğlu “DSİ, geçen geldiğimde müjdesini verdiğimiz projelerin temelini atıyor. İşlerin daha hızlı yürümesi, ülkemiz kalkınmasına daha çok katkı sağlaması için Yalova’da DSİ şube müdürlüğü kurma talimatını verdim. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.
Yalova’ya 8 Yatırım Müjdesi
Yalovalı vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu “Bugün burada Yalovalı hemşerilerime 8 yatırımın müjdesini veriyorum. Sulama, taşkın koruma tesisi, mesire yeri, bal ormanı, bazı ormancılık çalışmaları ve Hersek Lagünü ile Delmece Yaylası Tabiat Parkı’na yapılacak çalışmaların yatırım bedeli 11 milyon lirayı buluyor. Yalova bu denli bir yatırımı daha önce hiç görmedi” diye konuştu.

“HERSEK MUHTEŞEM OLACAK”

Osmangazi Köprüsü’nün Yalova gişeleri girişinde bulunan Hersek Lagünü’nde tabiata 200 sülün bırakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada yaptığı açıklamada ise “Hersek Lagünü’nü korumak için Osmangazi Köprüsü’ne kavis verildi. Bu bölgeyi muhteşem hale getireceğiz. Önemli bir sulak alan olarak da dünyaya tanıtacağız. Osmangazi Köprüsü’nün çıkışında olması da avantaj. Burası seyir merkezi haline gelecek. Projelerimiz var. İnşallah hep birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN ORAL’DAN TEŞEKKÜR

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ' na ilçeye yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Başkan Oral, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na ilimize yapmış oldukları yatırımlar ve müjdeler için teşekkür ediyoruz. Altınova’da yapılacak olan Tıbbi Aramotik Bitkiler Bahçesi, engelsiz kuş gözlem kulesi, baraj ve göletler için ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.


30.11.2017 16:41:58 _720