Örencikli, ek gölet istiyor

Altınova Kaymakamı Zafer Engin, beraberinde daire amirleriyle birlikte Köy Güvenlik Toplantısı’nı Örencik Köyünde gerçekleştirdi.

 

Örencik Köy Muhtarı Burhan Ertürk ve vatandaşlar, Altınova Kaymakamı Zafer Engin ve daire amirlerini ağırladılar. Vatandaşlar internet ve güvenlik kamerası isterken, ek gölet talebinde bulundu.

“İNTERNET VE GÜVENLİK KAMERASI”

Köylerinde parke taşı ve içme suyu probleminin ortadan kalktığını ifade eden Örencik Köy Muhtarı Burhan Ertürk, “Taşımalı sistem konusunda sorunumuz yok. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür dağıtımı tamamlandı. Köyümüze düzenli olarak doktor gelmekte ve belli aralıklarla sağlık taraması yapılmaktadır. Köyümüzdeki göletin yanına yeni bir gölet yapılması halinde organik tarım daha verimli yapılacak. Köyümüzdeki en önemli sorun internet ve güvenlik kamerası. Bunun dışında bir sorunumuz yok” dedi.

“TALEPLER DEĞİŞTİ”

Köylerin sorunları ve taleplerini dinleyen Altınova Kaymakamı Engin, “Büyüyen ve gelişen ülkemizde köylerimizin de talepleri değişti. Devletimizin köylerimize yaptığı yatırımlarla köylerimiz şehirlerden farksız hale geldi. Çıta yükseldi. Eskiden yol isteyen vatandaşlarımız şimdi köylerine doğalgaz, spor ve oyun alanları, sosyal amaçlı salonlar gibi isteklerde bulunuyor. Siz gölet istiyorsunuz. Biz de vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. El ele vererek daha güzel yarınlara ulaşmak için çalışıyoruz” dedi.

 


23.11.2017 17:02:28 _360